Satelitní Top TV neobnoví vysílání

Televizní stanice Top TV, která 1. srpna přerušila své vysílání, zanikne. Nepodařilo se jí najít investora a její vlastník se rozhodl projekt ukončit. Znamená to, že vysílání přerušené 1. srpna již nebude v září obnoveno a Top TV v tomto měsíci neoslaví své druhé narozeniny.

Televizní stanice Top TV, která 1. srpna přerušila své vysílání, zanikne. Podle zpravodajského serveru EURO on-line, vrátil její provozovatel Radě pro rozhlasové a televizní vysílání licenci.


V posledních několika měsících jsme jednali s několika velmi vážnými lokálními i zahraničními zájemci o koupi Top TV. Bohužel v průběhu jednání nedošlo k prodloužení licence teresterického šíření vysílání programu Top TV v regionu Prahy až do původně plánovaného roku 2012. Tím se zásadně změnily podmínky pro potenciální investory a nedošlo k dohodě,“ uvedl pro EURO on-line Dan Plovajko, mluvčí společnosti KKCG Investments, majoritního vlastníka společnosti United Teleshop, která stanici Top TV provozovala.


Jak jsme vás již informovali v článku Top TV o půlnoci přerušila své vysílání, koupí ji CME?, přerušila stanice 1. srpna své vysílání s tím, že jej 1. září obnoví již s novým vysílacím schématem, které připraví nový investor. Vlastník televize podle spekulací českého tisku prý vyjednával i s bermudskou společností CME, která je majitelem české TV Nova a několika dalších televizních stanic v regionu střední a východní Evropy. Ekonomická situace a neúspěšné námluvy s investorem, tak podle všeho stojí za rozhodnutím majoritního vlastníka United Teleshop vrátit licenci a projekt „lifestylové televize“ ukončit.


Stanice Top TV začala vysílat v září 2005 a jednou z jejích zakladatelek byla současná programová ředitelka České televize Kateřina Fričová.


Naše televize vysílá 24 hodin denně a v našem programu najdete  pořady od reportáží, magazínů po live talk show a soutěže nebo klipy. A jenom u nás najdete prodejní formáty, ve kterém vám předvedeme zajímavé zboží, ať již takové, které běžně nekoupíte či  značkové, které u nás pořídíte za zajímavé ceny,“ uvedla při příležitosti prvních narozenin televize Kateřina Fričová. „Jsme jediná televize v republice, jejíž licence umožňuje přímou nabídku zboží a služeb. Můžeme prozradit recept na úpravu křepelek a zároveň uvést, kde a za kolik se dají pořídit, u které firmy nakoupit koření, speciální pánev, poradíme ve které restauraci a za jakou cenu si lze tuto lahůdku dopřát. Zařadili jsme právní a psychologickou poradnu. Umožňujeme prezentaci firem, ale také nabízíme značkové produkty: od kosmetiky či potravinových doplňků  až po modely letadel, kuchyňské spotřebiče, DVD, elektroniku, fotoaparáty, sportovní a kempingové vybavení a potřeby pro kutily. Otevřeli jsme obrazovku pro malé a střední podnikatelé, kteří by si reklamní kampaň na „velkých“ televizích nemohli finančně dovolit nebo  narazili na paragraf o skryté reklamě. Poskytujeme také velký prostor charitativním aktivitám a nadacím, jejich hlavním a mediálním partnerům. S námi se můžete bavit a nakupovat z pohodlí vlastního obýváku.


Top TV dosud vysílala v DVB-T muliplexu B v Praze, v kabelových sítích, na satelitu, v IPTV společnosti Telefónika O2 Czech a také analogově v Praze na 28. kanálu, kde jí byla nedávno prodloužena vysílací licence. O finančních problémech Top TV se začalo mluvit letos na jaře, od června byla zastavena vlastní výroba a vysílaly se pouze reprízy. Stanici opustili někteří moderátoři a následně i její ředitelka Kateřina Fričová, která vyhrála konkurz na programovou ředitelku České televize.

Jerry Prohaska | další články autora 24.08 09:02

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Televize Všeobecné

Více článků