Novú vizuálnu tvár dnes predstavuje aj TV Prima

Dnes o šesté hodině ranní se spustí dlouho očekávaná nová podoba televize Prima. Změní se vše – logo, grafika, nový způsob self-promotion i čas hlavní zpravodajské relace TV Prima. Podrobnosti ke změnám ve zpravodajství ale TV Prima tají. Rozhodně však neskrývá ambice zlepšit postavení na trhu. Změny na Primě přicházejí den poté, co svou novou tvář představila i slovenská Markíza.

Změna po dvou letech


Nová tvář TV Prima se objeví po dvou letech. Zmizí tak neslavné logo s „oranžovou kuličkou“ nad „i“. Logo vzbouřilo velkou vlnu nevole. Divákům se nelíbila ani grafika, jež se tak měnila necelý měsíc po uvedení. Grafické změny, které se připravují na úterý, se měly objevit již na podzim loňského roku. Proč se se změnou čekalo až na leden? „Cítili jsme, že staré logo není úplně správné. Čekali jsme až na letošek, protože zároveň s formou se mění i obsah, nastupují nové pořady a nová koncepce,“ řekl výkonný ředitel Primy Petr Chajda. „Chceme se omlazovat a rozšiřovat,“ dodal.


Logo televize Prima současně opouští oranžovou barvu. „Posunujeme se v logu díky jeho dvojbarevnosti více k červené. Navíc se nám otevřela možnost rotování loga, jeho otevírání a v dalších grafických prvcích, jako jsou upoutávky, blipy či menu hraje významnou roli zrcadlení ve spojení s jiným využívaným typem písma,“ připomíná vedoucí oddělení on-air TV Prima Pavel Jankovský, který zajišťoval implementaci nové grafiky do vysílání televize. Typografie použitá pro nové logo je Helvetica Neue. Logo se má objevovat nově v pravém horním rohu. Navíc bude měnit i svou barevnost – při fotbalovém přenosu bude zelené, akční film doprovází modrá a tak dále. Během vysílání však zprůhlední a divák tak nebude rušen.


Prima vstoupí do přimé konfrontace s Televizními novinami na Nově


Chystaný redesign si Prima nechala vyrobit na zakázku. Mezinárodní tendr, kterého se zúčastnila šestice renomovaných zahraničních studií, nakonec vyhrálo francouzské studio Dream On. Grafikou této společnosti se pyšní také francouzská stanice TF1. Na tvorbu toho studia se můžete podívat zde. Nová grafika je nasazena v předstihu s novým programových schématem. To bude představeno na tiskové konferenci 21. ledna. Diváci již od začátku letošního roku dostávají několik, v zahraničích velmi oblíbených, seriálových novinek – detektivní seriál Žralok, pondělní seriál Muži na stromech a čtvrteční hit Hrdinové. Prima rovněž spustila vlastní formáty – Top Star Magazín a Krimi Report, oba podobné projekty již v minulosti uvedla. Hlavní diskutovanou změnou je ale především vysílací čas hlavní zpravodajské relace.


Výkonný ředitel Petr Chajda potvrdil, že se zprávy přesunou na 19:30. Půjdou tak do přímé konkurence s Televizními novinami na Nově. Jisté zatím je, že se zprávy zbaví oranžové barvy a z virtuálního studia se přemístí do reálného. Pozměněné zpravodajství se na obrazovkách objeví v druhé polovině února. Spekuluje se i o několika nových tvářích. Probírají se jména Pavla Zuny i Mirky Čejkové. Nabídku dostal také sportovec Aleš Valenta, ten ji odmítl. Důvodem ke změnám na moderátorských postech je také fakt, že se moderátor Petr Tichý rozhodl k 31. lednu odejít. Novým zprávám bude předcházet vědomostní soutěž Milionář s Romanem Šmuclerem.

Martin Petera | další články autora 15.01 01:01

  • Turiec hovorí:

    Ak je toto logo lepšie ako to predchádzajúce, tak ja už neviem… Však je to otras! Prvý dojem, keď som ho v noci prvýkrát videl, bol – nie!

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Televize Všeobecné

Více článků