Zdeněk Šámal známý působením v TA3 odchází do TV Nova

Ředitel zpravodajství a publicistiky České televize odchází do televize Nova. Jako šéfredaktor internetového zpravodajství bude mít za úkol vybudovat a následně řídit nový internetový zpravodajský portál TV Nova. Své nové funkce se ujme 1. ledna 2008.

Televize Nova dnes oznámila asi nejvýznamnější letošní personální přestup v rámci českého televizního trhu. Do svého týmu se jí podařilo získat dosavadního ředitele zpravodajství a publicistiky České televize Zdeňka Šámala. Jako šéfredaktor internetového zpravodajství bude mít Zdeněk Šámal za úkol vybudovat a následně řídit nový internetový zpravodajský portál TV Nova. Bude působit na nově vytvořené pozici, která je zařazena do redakce zpravodajství a publicistiky a stane se členem jejího nejužšího vedení. Po rozjezdu nového zpravodajského centra se tak TV Nova chystá podpořit a posílit své zpravodajské aktivity na internetu.


„Zdeněk Šámal bude pro TV Nova významnou posilou. Vybral jsem si ho po zralé úvaze pro jeho bohaté zkušenosti nejen z televizní branže, ale především pro jeho manažerské schopnosti, které prokázal například při rozjezdu kanálu TA3 nebo ČT24. Internet bude naším hlavním tématem v roce 2008,“ řekl k budoucí spolupráci s novým šéfredaktorem jeho budoucí nadřízený, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova Martin Ondráček.


Rozhodnutí Zdeňka Šámala rozvíjet svou další profesní kariéru ve spolupráci s TV Nova oceňuje i její generální ředitel Petr Dvořák: „Vybavení digitálního zpravodajského centra na špičkové evropské úrovni umožňuje TV Nova zpracovávat informace nejen pro televizní vysílání, ale umísťovat i řadu těchto informací na internet. Výsledkem této aktivity by měl být kvalitní, interaktivní a dynamický internetový zpravodajský portál. Domnívám se, že Zdeněk Šámal je zárukou, že se mu s novým týmem lidí, které si zvolí, takový portál povede vybudovat a následně úspěšně provozovat.“ Zdeněk Šámal se funkce šéfredaktora internetového zpravodajství TV Nova ujme 1. ledna 2008.


V českém mediálním rybníčku tak pokračuje sezóna velkých přestupů mezi soukromými médii a médii veřejné služby. Ve čvrtek 1. listopadu usedne do křesla ředitelky ČRo1 – Radiožurnálu Bára Tachecí, která do ČRo přišla z rádia Frekvence 1. V červenci se jako nová programová ředitelka do České televize vrátila Kateřina Fričová, která v mezidobí pracovala ve vrcholových pozicích v předních médiích a mediálních společnostech jako jsou Prima TV nebo RRM.


Profil Zdeňka Šámala
Zdeněk Šámal (narozen v roce 1966) začal po studiích na FSV UK pracovat v zahraniční rubrice Československé televize. Jako zpravodaj České televize působil v roce 1994 v Rusku, v roce 1998 se stal šéfredaktorem zpravodajství ČT. V časopisu Týden pracoval v roce 2000 jako šéfreportér. Na postu šéfredaktora zpravodajské televize TA3 stál v roce 2001 při jejím vzniku a rozjezdu. V roce 2003 se vrátil do České televize, kde dosud pracuje jako ředitel zpravodajství a publicistiky.

Jerry Prohaska | další články autora 31.10 05:07

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Televize Personalistika

Více článků