TV JOJ i přes potíže spustila nový web

Slovenská TV JOJ spustila minulý týden svoje nové webové stránky. Kromě informací o samotné televizi nabízí nový portál kompletní zpravodajský servis, svým divákům navíc poskytuje možnost podílet se na obsahu portálu a nemusí tak jen pasivně přijímat informace. Na web lze umisťovat audio, video a blogovat. Za svoji aktivitu dostanou uživatelé body, které mohou využít při nákupu v e-shopu.

Spuštění nového portálu ale provázely potíže. Provoz byl plánován na 12.9.2007 v 22:00, po čase však došlo k hardwarové poruše a objevil se web starý. Problémy jsou již vyřešeny. „TV JOJ si uvědomuje, že při spuštění nového portálu vznikly některé nepředvídatelné skutečnosti, za což se všem uživatelům omlouváme. Zároveň jsme přesvědčeni, že technická náročnost nového portálu, rozsah a výjimečnost některých služeb přinese v budoucnosti spokojenost ze strany uživatelů,“ uvádí televize ve své tiskové zprávě.


TV Joj rovněž spustila nový přehrávač videa Joj Media Player. Nabízí možnost přehrávání videa téměř v DVD kvalitě, zastavit živé vysílání až na 5 minut bez ztráty jediné vteřiny z vysílání. Aplikace rovněž umožňuje naplánovat si program, aplikace Vás na něj později upozorní. Všechna videa na webu se dají přehrát pouze s tímto přehrávačem. Jaké jsou požadavky? „256 MB RAM, 50MB volného místa na disku, minimální rozlišení 1024×768, Windows 2000 / XP / Vista a připojení k internetu s minimální rychlostí 512kbps“. Ve spojitosti s přehrávačem se objevil další problém – Joj Media Player ohrozil fungování jisté verze prohlížeče Mozilla Firefox, upozornili na to čtenáři serveru Mediálne.sk. „Přehrávač je k dispozici ve dvou verzích, jako samostatná aplikace na přehrávání videí z počítače a jako rozšíření prohlížeče Firefox na přehrávání videí z prostředí prohlížeče. Problém může způsobit právě jako rozšíření Firefoxu,“ informoval server. Jak tento problém bude televize řešit? „Jestliže jisté verze prohlížeče Firefox může komplikovat instalaci našeho JOJ Media Playeru, TV JOJ zpřístupnila novější verzi, která tento problém odstranila.“ Podle televize nejde o chybu aplikace vyrobenou pro internetovou stránku televize.


Každý, kdo se registruje, dostává se k dalším možnostem webu. K užívání je přístupna Online video střižna – nabízí stříhání, doplnění komentářů, hudby a následné publikování. Obsluhování je přístupno v několika krocích a zadarmo. Prostřednictvím webu se diváci stávají i reportéry televize. Stačí natočit příspěvek a poslat ho, „navíc po registraci Vám zašleme JOJ Uploader – java aplikaci do Vašeho mobilu, pomocí níž velmi lehce nahrajete své zpravodajské příspěvky na naši stránku,“ láká web. Nechybí ani diskuze – nejaktivnější budou odměněni – a multimediální JOJ Blog.

Martin Petera | další články autora 19.09 03:44

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Televize Internet

Více článků