V Prahe vznikne nové FM rádio orientované na ethno

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání po dlouhé době rozhodla o dvou pražských licencích. Podle předpokladů přidělila vysílač Zelený Pruh novému projektu – konkrétně společnosti Ultravox s.r.o. s projektem Radia Ethno a kmitočet Jinonice jako územní rozšíření pokrytí současného Radia DJ. Rozhodnutí padlo po roce od vyhlášení licenčního řízení.

Licenční řízení na kmitočty Praha – Zelený Pruh 90,7 MHz/100WPraha – Jinonice 102,9 MHz/100W bylo vyhlášeno v polovině dubna 2007, přestože iniciátor jejich koordinace, společnost Max Loyd s.r.o. plánovala podat žalobu na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli tomu, že je neudělila přímo Info DJ Rádiu. “Zdá se, že RRTV uvádí účelová zdůvodnění, proč nám nebyly tyto frekvence přiděleny, proto napadneme toto rozhodnutí Rady u soudu. Tyto frekvence lze podle našich informací technicky použít výhradně na dokrytí vysílání Info DJ Radia v oblasti Prahy,” řekl loni v dubnu pro RadioTV Michel Fleischmann, prezident skupiny Lagardere CZ, do které Radio DJ patří. Více v článku Info Radio se bude soudit o dva pražské dokrývače.


Licenční řízení o kmitočty v Praze tradičně lákají velké množství žadatelů. Šest společností požádalo o jinonický kmitočet, který má podle teoretických výpočtů pokrýt asi 80 tisíc lidí. Kromě společnosti Max Loyd (Info DJ) jde o společnosti Londa s.r.o. (Rádio RockZone 105,9), dada media s.r.o. (Rádio Limonádový Joe), a dvě společnosti provozovatele Radia Černá Hora Martina Černého, konkrétně Černá Hora – media s.r.o. (Radio Černá Hora) a M.I.B production service s.r.o. (Radio Jazz FM).


Všechny tyto společnosti požádaly i o zajímavější z dvojice kmitočtů – Zelený pruh, který má podle teoretických propočtů zásobit signálem 340 tisíc Pražanů. Navíc o tuto frekvenci požádaly další čtyři žadatelé. Jedná se o All Stars Agency s.r.o. (Rádio SeeJay), Ultravox s.r.o. (Radio Ethno), Intersonic s.r.o. (RockJamRadio) a Campus media s.r.o. (Radio Sport FM). Původně se do řízení přihlásila i společnost LH Trade s.r.o., ovšem její žádost byla zamítnuta, protože žadatel nesplnil zákonné požadavky pro účast v licenčním řízení.


Rozhodnutí se dlouho odkládalo, protože oba kmitočty byly předmětem soudního sporu u Městského soudu v Praze. Nakonec Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla přesně podle předpovědi RadioTV (viz Veřejná slyšení o kmitočty v Praze, Rychnově a Sezimově Ústí). Jinonice získala společnost Max Loyd pro své Radio DJ a na Zeleném pruhu vznikne nové Radio Ethno, které bude provozovat společnost Ultravox s.r.o. bývalého člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Žantovského.

Radek Dresler | další články autora 10.04 12:21

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Radio Všeobecné

Více článků