V nemeckom Pirmasensi vznikne výrazne lokálne rádio

Dva profíci, kteří už mají za sebou pár rádií, se rozhodli vsadit na lokální rádio vysílající v podstatě jen pro čtyřicetitisícové město a jeho nejbližší okolí. Lokální stránku podpoří řadou pořadů, kde se bude mluvit o tom, co se děje ve městě. Stanice v městečku Pirmasens ve spolkové zemi Rheinland-Pfalz.

Rozhovory u kulatého stolu o tématech, která hýbou městem, přímé vstupy ze všech zápasů místních fotbalistů a také místní školáky, chce mít v programu nové Radio Pirmasens 88,4, které začne vysílat 1. června na frekvenci, kterou převezme po Rockland Radiu. Po Rockland Radiu nezdědil Pirmasens 88,4 jen frekvenci, ale i programového ředitele Michaela Dauba.


Nová stanice se chlubí tím, že bude vysílat ze srdce města, ze čtvrtého patra zámecké galerie. Přinášet chce lokální zprávy a informace a také speciální pořady, které se budou týkat Pirmasensu. A k tomu zábavný hudební program pro všechny. A to 24 hodin denně. Vysílání plánuje stanice zahájit s patnácti lidmi. Protože v popředí zájmu stojí region, mají šanci stát se součástí týmu všichni z Pirmasensu, kdo mají dobrý hlas a chuť pracovat v rádiu, hlásají internetové stránky www.radio-pirmasens.de.


Ranní show si bude moderovat sám programový ředitel Michael Daub. 34-letý otec tříroční dcerky sbíral první zkušenosti s rádiem už v sedmnácti letech v Saarbrückenu. Když pak přesídlil na Radio Studio 1, objevil ho tady legendární Herman Stümpert. Díky tomu se dostal do Radia Luxemburg, kde dostal pořádnou školu toho, jak se má dělat rádio. Od roku 2003 působí v městečku Pirmasens, kde nejprve moderoval a potom koordinoval program Rockland Radia.


Žádným zelenáčem není ani jednatel společnosti Eike Knall, který už úspěšně vybudoval rádia v Cottbusu, Trieru, Berlíně a Norimberku. Plánuje spolupráci s Městskými podniky, které jsou dodavatelem energie. Už se chystá i slogan, ve kterém bude zdůrazněna energie transportovaná skrz rádio. Oficiální start je 1. června. Do té doby patří studio v zámecké galerii v Pirmasensu technikům, kteří musí v následujících dnech položit poslední kabely a otestovat techniku.

Martin Karlík | další články autora 23.04 08:20

  • jaja hovorí:

    zeby nemecky mravec?..:-)

  • ja hovorí:

    taketo pokusy boli aj na slovenskom trhu a padli na neochote majitelov financovat uzkoprofilove zameranie radia.
    drzim chalanom z nemecka palce ;-)

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Radio Všeobecné

Více článků