Skupina RTL ponúkne futbalové rádiá počas Euro 2008

Osmnáct rádií v Německu bude vysílat přenosy z probíhajících zápasů evropského fotbalového šampionátu. Emoce i informace živě ve vysílání a v textové podobě na internetu jim zprostředkuje UEFA Radio, které navazuje na obdobný produkt, který se osvědčil při světovém šampionátu v roce 2006. S produktem přichází RTL Audiotainment.

18 rozhlasových stanic v Německu bude ve vysílání přinášet přímé přenosy zápasů šampionátu UEFA EURO 2008. Posluchači se tak dozví o každém zápasu, který sehraje německý tým. Ty nabídnou rádia v přímém přenosu. Z ostatních zápasů si poslechnou živé reportáže. UEFA RADIO 2008 přinese svým klientům, tedy osmnáctce komerčních rádií, navíc přehledy o probíhající šampionátu včetně drbů ze zákulisí.


Přenosy budou probíhat podobně jako při světovém šampionátu v roce 2006 viz zde. Počítá se s tím, že je uslyší 20 milionů lidí denně. V průměrné hodině dosáhnou čtyř milionů posluchačů. Spolupráci stanic, které získali licenci na vysílání přenosů z evropského šampionátu, koordinuje Radio Center Berlin ve spolupráci se svými mateřskými rádii 104,6 RTL, 105´5 Spreeradio a mediazastupitelstvím RTL Radiovermarktung.


Zkušení reportéři se budou pohybovat po Rakousku, Švýcarsku i Německu, aby přinesli posluchačům zážitky z fotbalu v té nejvyšší kvalitě, co se obsahu i technické úrovně týče. Informace budou k mání nejen v audiopodobě ale též na webových stránkách rádií, která jsou do projektu zapojená.


Do projektu jsou zapojené stanice 89.0 RTL, Radio Brocken, 104,6 RTL, Antenne Bayern, Antenne Mecklenburg-Vorpommern, Hitradio RTL Sachsen, radio NRW, 105′5 Spreeradio, Antenne Thüringen, Hit Radio FFH, Hit-Radio Antenne, Sachsen Funkpaket (tzn. Radio Leipzig, Radio Dresden, Radio Chemnitz, Radio Zwickau, Radio Lausitz) a další.

Ve Švýcarsku bude během Euroa vysílat dokonce i speciální rozhlasová stanice. O tom více zde.

Martin Šinkovský | další články autora 17.04 12:55

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Radio Všeobecné

Více článků