Posluchači se bouří proti novému Radiožurnálu, vznikají petice

Nebývale velká vlna odporu vznikla mezi posluchači Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu po Novém roce, kdy vlajková veřejnoprávní stanice představila svou výrazně upravenou podobu připravenou novou ředitelkou Barborou Tachecí. Diskuzní fóra magazínů zaměřených na média, ale i samotného Radiožurnálu jsou zaplaveny příspěvky nespokojených posluchačů, vzniklo několik petic a svou polívku si přihřála řada blogerů.

 


O změnách, které nová ředitelka ČRo 1 – Radiožurnálu Barbora Tachecí připravila od Nového roku, jsme psali v článku Radiožurnál: Chceme být rádiem ‘teď a tady’ aneb změny od Nového roku. “Chceme, aby Radiožurnál – coby vlajková loď Českého rozhlasu – byl modernějším a méně konzervativním rádiem schopným být v dlouhodobém horizontu absolutně většinovým rádiem v České republice“, řekla redaktorům webu ČRo nová šéfka Barbora Tachecí a dodala: „Chceme, aby byl Radiožurnál ještě lepší veřejnou službou než dosud s větším důrazem na kvalitní původní zpravodajství a kvalitní publicistiku, po hudební stránce se Radiožurnál musí stát konkurenceschopný, a to i přesto, že je hudba v rámci celkového směřování až na druhém místě,” dodala tehdy Tachecí.


Negativní názory skalních posluchačů se daly očekávat a určitý odliv posluchačů očekávalo i vedení stanice s tím, že noví posluchači přijdou odjinud. Málokdo ovšem asi čekal tak bouřlivou odezvu a vznik petic, které se dožadují návratu zrušených pořadů, odejitých moderátorů a změny celkového vyznění stanice do původního stavu. Jako první se objevila výzva k petici na adrese http://radiozurnal.kvalitne.cz/, kterou k dnešní půlnoci podepsalo téměř 900 lidí, další vzniká na adrese http://www.iprotest.cz/. Těžko říct, zda budou mít petice nějaký smysl, i když se k ním připojí tisíce lidí. První z nich totiž postrádá jakékoliv konkrétní identifikační údaje podepsaných, takže je lze libovolně falšovat, druhá zatím jen posouvá termín spuštění a chystá regulérní “papírové” petice.


Svůj názor vyjádřila řada posluchačů i v internetové diskuzi přímo na stránkách Českého rozhlasu – na adrese http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zprava/_zprava/410370#diskuse se vyjádřilo několik stovek posluchačů, z nichž většina jasně odsoudila nový formát ČRo 1 – Radiožurnálu. Podobně se vyjádřila i řada blogerů, namátkou http://stverak.blog.respekt.cz/c/20784/Radiobulvar.html, http://preucil.blog.idnes.cz/c/20851/Horky-konec-Radiozurnalu.html nebo http://matuska.blog.idnes.cz/c/20816/Proc-nemuze-byt-radio-inteligentni-pani-Tacheci.html Ladislava Matušky.


Tak či onak, každá změna přináší reakce a je nezpochybnitelným pravidlem, že nespokojení mají několikanásobně větší potřebu se vyjádřit než spokojení. Ony stovky nepokojených posluchačů v diskuzích a peticích tvoří stále jen necelé promile celkové současné týdenní poslechovosti Radiožurnálu a o úspěchu či neúspěchu nové koncepce Barbory Tachecí rozhodnou další výstupy RadioProjektu a názor generálního ředitele Václava Kasíka, potažmo Rady ČRo. Redakce RadioTV přinese v dalších dnech názor nejen svůj, ale i dalších osobností z mediální branže.

Radek Dresler | další články autora 07.01 04:16

  • Robert hovorí:

    Nerozumiem. Pred casom sa diskusie prelinkovavali a potom vela Cechov bohovalo, co tam pise tolko Slovakov. :)

  • Juraj Koiš hovorí:

    Robert, diskusia žiaľ nalinkovať nejde, sú to oddelené databázy, ale článok sa mi zdal natoľko zaujímavý, že sme ho sprístupnili aj na slovenskom webe.

  • Robert hovorí:

    Mohla by tu byt nalinkovana aj ceska diskusia. Nebudeme tu samostatne o tom diskutovat, to je zbytocne. Zatial odporucam kliknut http://www.radiotv.cz/radio-cl anky/4954/posluchaci-se-bouri-p roti-novemu-radiozurnalu–vznik aji-petice.html#disk

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Radio Program

Více článků