Ozlomkrky do Rádia NAJ už má víťaza

Reality show, ktorú v uplynulých týždňoch zorganizovalo západoslovenské Rádio NAJ, už pozná svojho víťaza. Finálový súboj prebehol 3. júna a štartovacím bodom bola Česká republika. Víťaz získal dovolenku pre dve osoby v hodnote 70-tisíc korún.

Radio NAJ
Reality show, ktorú v uplynulých týždňoch zorganizovalo západoslovenské Rádio NAJ, už pozná svojho víťaza. Dovolenka pre dve osoby v hodnote 70-tisíc korún sa stala korisťou Janky Jordanovej z Maduníc, ktorá najlepšie splnila všetky podmienky súťaže. Podujatie malo viacero etáp, medzi ktoré patril spev, najväčší trapas alebo rozhovor so známou osobnosťou. Najdôležitejšia časť súťaže však prišla v závere, kde dostal každý účastník partnera spomedzi moderátorov Rádia NAJ. Jednotlivé dvojice súťažili o to, kto sa čo najrýchlejšie dopraví pred brány rádia zo vzdialenosti 300 kilometrov.

Pravidlá súťaže boli veľmi prísne. Ich tvrdosť spočívala v tom, že súťažiaci nemohli mať k dispozícii takmer žiadne peniaze, platobnú kartu ani mobilný telefón. Boli odkázaní len na svoje fyzické schopnosti, a museli so sebou ťahať aj moderátora, ktorý pravidelne vysielal živé vstupy pre poslucháčov. Každý z účastníkov si mohol zobrať so sebou obnos peňazí rovnajúci sa súčtu dvoch frekvencií Rádia NAJ. Pri súčte čísiel 90.8 a 88.0 vyšla zaokrúhlená suma 179 korún, ktoré mal každý pár k dispozícii. Súťažiaci však štartovali spoza hraníc Slovenska, čo im ešte viac sťažilo podmienky.

Maďari nepomohli…

Semifinálové kolo sa uskutočnilo v dňoch 20. a 27. mája. Dvojice, ktoré mali štartovací bod v Poľsku a v Rakúsku sa bez problémov dopravili k rádiu. Podobné šťastie však nemali súťažné dvojice štartujúce z Maďarska. Tých musel po desiatkach hodín vyzdvihnúť realizačný štáb, čo má zrejme na svedomí neochota maďarských šoférov, keďže všetky pokusy dostať sa na Slovensko stopom stroskotali.

Finálový súboj prebehol 3. júna a štartovacím bodom bola Česká republika. Víťazná dvojica v zložení Janka Jordanová a Peter Čambora sa do rádia dopravila o 64 minút skôr ako ich súperi. Strieborná cena patrila Róbertovi Tublerovi so Stankou Jakubíkovou a bronzovú priečku obsadila Martina Kiššová s Marekom Mikúškom. Poslucháči zároveň zvolili aj najsympatickejšiu dvojicu, ktorú tvoril Ivan Hudec a Majo Staráček.

Juraj Koiš | další články autora 14.06 05:10