V Táboře může vzniknout nové Radio Paráda

Česká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla o dvou z osmí mimopražských licencích, jejichž veřejná slyšení se konala před dvěma týdny. Licence Tábor/Sezimovo Ústí byla přidělena společnosti Česká rozhlasová s.r.o. pro projekt Radio Paráda. Podle teoretických propočtů by signál měl pokrýt hlavně okresní město Tábor a jeho nejbližší okolí.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nedávno rozhodla o dvou z osmi mimopražských licenčních řízeních, které jsou vyhlášeny. Frekvenci Sezimovo Ústí – náměstí 94,5 MHz/200W byla přidělena společnosti Česká rozhlasová s.r.o. bývalého majitele Radia Presston v Benešove Josefa Zocha pro nový projekt Radio Paráda. Koordinaci vysílače má na svědomí společnost Radio Bonton s.r.o., které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odmítla frekvenci přidělit jako územní rozšíření pokrytí.


Přestože je kóta v nadmořské výšce 420 metrů situována do lokality Sezimovo Ústí, podle teoretických propočtů by měla pokrýt hlavně okresní město Tábor a jeho nejbližší okolí. Koordinace je vertikální. Do licenčního řízení se samozřejmě přihlásilo Radio Bonton a jeho konkurenty byly úspěšná společnost Česká rozhlasová s.r.o. majitele bývalého Radia Presston Josefa Zocha, která předložila projekt Radia Paráda, a společnost Country Radio s.r.o. požadující rozšíření pokrytí Country Radia.


Zanedlouho ožijí i další nové kmitočty. Koordinaci vysílače Rychnov nad Kněžnou 107,6 MHz/500W iniciovalo pardubické Radio Hey Profil. Kmitočet pokrývá kromě Rychnova také Nové Město nad Metují, Náchod a podle předpokládaného modelu pokrytí by měl vyzařovat i směrem na západ k Hradci Králové a na jihozápad k Pardubicím, Chrudimi a Vysokému Mýtu. Situován je do nadmořské výšky 365 metrů a polarizace je vertikální. Do licenčního řízení se překvapivě nepřihlásilo Radio Hey Profil, které iniciovalo jeho koordinaci.


Vzhledem k tomu, že kmitočet nezaujal ani žádného nového broadcastera, jediným zájemcem zůstala společnost Broascast Media s.r.o., která také v licenčním řízení uspěla. “Jsme velmi rádi, že jsme kmitočet v Rychnově získali, momentálně jsou pro nás prioritou České Budějovice, ale samozřejmě dodržíme šestiměsíční lhůtu, kterou zákon ukládá při zprovoznění vysílače, který byl udělen v licenčním řízení,” řekl pro RadioTV Martin Hroch ze společnosti Radio Investments, která Radio Beat vlastní.

Redakcia RadioTV | další články autora 04.10 04:32

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Radio Licencie

Více článků