Uvolnenú frekvenciu v českom Tábore chce 10 rádií

Licenční řízení, které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání koncem října vyhlásila na kmitočet Tábor 101,8 MHz/1kW, přilákalo solidní zájem, o předmětný kmitočet si zažádalo deset společností. Pět z nich podali současní broadcasteři, třikrát se se svými společnostmi přihlásil Limonádový Joe Miroslav Pýcha a desítku doplňují dvě společnosti, která dosud v rozhlasovém éteru nefigurovaly.

O vyhlášení licenčního řízení na kmitočet Tábor – teplárna 101,8 MHz/1kW rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na konci října. Historie této frekvence je poměrně složitá. Nejdříve patřila Rádiu Kiss FM, které ji posléze vyměnilo s Radiem Classic za mnohem lukrativnější Votice – Mezivrata. Následně ji využívalo Radio Classic společně s Kissem, poté samotný Classic a ten se jí letos dobrovolně vzdal. Zájem o ni projevilo mimo klasické licenční řízení pražské Fajn Radio, ale RRTV jeho žádost zamítla a vyhlásila licenční řízení. Více viz RRTV vyhlásila další licenční řízení na Táborsku.


V seznamu žadatelů proto překvapí absence společnosti ESA radio s.r.o. s projektem Fajn Radio. Naopak zde nechybí Radio Bonton a.s. s projektem Radio Bonton, Radio Jižní Čechy s.r.o. s projektem Hey jižní Čechy, Country Radio s.r.o. s projektem Country Radio, Agentura TRS s.r.o. s projektem Radio 1 a Ladislav Faktor s projektem Radio Gold.


V seznamu žadatelů figurují i dvě společnosti, které dosud v rozhlasové branži nepodnikají, shodou okolností obě nabídly projekt nazvaný Radio Tábor. Jde o firmu All Stars Agency s.r.o. Svatopluka Janíka, která v minulosti iniciovala koordinaci kmitočtu dnešního Radia Dyje a od té doby se marně snaží získat licenci. A také společnost Radio Ještěd s.r.o., která patří do portfolia Media Bohemia a v minulosti se pokoušela získat licenci dnešního Radia Hey Sever.


Závěrem je třeba zmínit tři žádosti Miroslava Pýchy: Joe Media s.r.o. s projektem Radio Sázava, dada media s.r.o. s projektem Simple Music Radio a Simple Media s.r.o. také s projektem Simple Music Radio.


Kmitočet je situován do nadmořské výšky 470 metrů, polarizace je vertikální a podle teoretických propočtů by měl signálem zásobit 78 tisíc obyvatel. Termín veřejných slyšení žadatelů o licenci dosud není znám, ale dá se předpokládat, že jej RRTV vyhlásí až na počátek příštího roku.

Radek Dresler | další články autora 06.12 12:40

, RSS pro komentáře k tomuto článku

Pridaj komentár


Související články


Další články z kategorie Radio Licencie

Více článků